Ustalık Telafi Programı Danışmanlığı

Ustalık telafi programı danışmanlığı, 21.04.2022 tarihinde uygulanmaya başlayan ustalık terfi programı hizmeti, çalışanların mesleki becerilerini arttırmak amacıyla sağlanan devlet destekli süreli programlardır. Bu program sonucu başarı gösteren kişiler ustalık belgesi almaya hak kazanırlar. Bu belge Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış bir şekilde verilir. Ustalık belgesi sahibi olmayan veya ilgili meslek dalında yeterli tecrübeye sahip olup da belgesi olmayan kişilerin, mesleklerinde ustalık belgesi sahibi olmalarını sağlamak için "Ustalık Belgesi Verilmesi Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik" kapsamında Ustalık Teşvik Programı düzenlenmektedir.

Ustalık Telafi Programı Danışmanlığı

Ustalık Telafi Programı Danışmanlığı

Devlet ve işverenin ortak çalışması sonucunda bu ustalık terfi programı çalışanların beceri ve yetkinliklerini arttırmaktadır.

Ustalık Terfi Programı Avantajları Nelerdir?

 

  • Çalışanın beceri ve yetkinlikleri artar.
  • İşverenin maddi yükünde bir süre için hafifleme sağlar.
  • Ne kadar çok kursiyer varsa işveren o kadar destek alır. Devlet, asgari ücretin yarısı kadar ustalık telafi programı maaş desteği sağlar.

Ustalık Telafi Programının Şartları Nelerdir?

 

  • Program günde en fazla 8 saat ve 27 hafta uygulanmaktadır.
  • 50 ve daha fazla sayıda çalışanı olan işletmeler milli eğitim müdürlüğü ile ilgili protokolü imzalarlarsa sürekli, 50 ve daha az sayıda çalışanı olan işletmeler ise protokol imzalamaya gerek kalmadan 30 Aralık 2022 ye kadar kursiyer kaydı yapabilecek.
  • Lise ve üniversite mezunları bu programa katılabilir.
  • Ustalık belgesini alabilmek için süreci başarıyla tamamlamak gereklidir.
  • Ustalık telafi programı nda devam zorunluluğu vardır.

Ustalık Telafi Programı Danışmanlığı

 

Firmamız danışmanlık sektöründe uzun yıllara dayanan bir tecrübeye sahiptir. Bu tecrübe sonucunda SGK teşvik yazılımı geliştirmiştir. Aynı zamanda işletmelerin personel alım süreçlerinde KOSGEB ve İŞKUR destekleri sağlamaktadır. Ustalık telafi programı danışmanlığı konusunda en güvenilir uğrak noktalardan biridir. Firmamız devlet teşvikleri danışmanlığı, SGK teşvik danışmanlığı, İŞKUR teşvik danışmanlığı, KOSGEB danışmanlığı, yatırım teşvik danışmanlığı, milli eğitim destekleri danışmanlığı, kalkınma ajansı destekleri danışmanlığı, Ges proje destekleri danışmanlığı hizmetleri vermektedir.

Yaratıcı finans fikirleri ile firmaların devlet teşviklerinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlamaktadır. Finansal anlamda iyi bir iş yönetimi, yatırım yönetimi sayesinde devlet destekleri ve teşvik danışmanlığı sunmaktadır. Alanında uzun yıllar tecrübe kazanmış uzman danışmanlık ekibi ile ustalık telafi programı danışmanlığı hizmeti vermektedir. Bu danışmanlık sonucunda devlet destek programlarından en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Memnuniyetiniz ve fayda sağlamanız firmamız için önemlidir.

 

Bu program ile, belirli mesleklerde ustalık belgesi sahibi olmayan kişilerin, ustalık belgesi almaları ve mesleklerinde daha yetkin hale gelmeleri amaçlanmaktadır. Program kapsamında, teorik ve uygulamalı eğitimler alınırken, aynı zamanda işletmelerde çalışarak tecrübe kazanma imkanı da sağlanmaktadır.

Ustalık Teşvik Programı'na katılan kişilere, belirlenen mesleklerde teorik ve uygulamalı eğitimlerin yanı sıra işbaşı eğitimi, işletmelerde çalışarak tecrübe kazanma ve danışmanlık hizmetleri gibi destekler de verilmektedir. Programa katılan kişilerin eğitim ve diğer destekler için ödemesi gereken tutarlar ise devlet tarafından karşılanmaktadır.

Ustalık Teşvik Programı'na katılmak için, belirli mesleklerde yeterli tecrübeye sahip olmak ve başvuru yapmak gerekmektedir. Başvurular, ilgili meslek odaları veya KOSGEB gibi kurumlardan yapılabilir. Programa katılım için belirlenen kriterler ve süreçler, yönetmeliklerde belirtilmektedir.