Kalkınma Ajansı Destekleri Danışmanlığı

Kalkınma ajansı destekleri danışmanlığı; Türkiye’de hizmet veren 26 kalkınma ajansının bulunduğu yöre için sunduğu hibe ve desteklerden şirketlerin yararlanabilmesi adına verilen danışmanlık hizmetidir. Bildiğiniz üzere ülkemiz genelinde hizmet veren 26 adet kalkınma ajansı mevcuttur. Bu kalkınma ajansları hizmet verdikleri bölgedeki yatırımların teşvik edilmesi için farklı hibe destek projeleri açıyorlar. Kalkınma ajansları, özellikle bölgesel kalkınmayı desteklemek amacıyla birçok farklı alanda işletmelere ve girişimcilere destekler sağlamaktadır. Bu destekler arasında; proje geliştirme, danışmanlık hizmetleri, eğitim ve mentorluk programları, finansal destekler, uluslararası işbirliği faaliyetleri, fuar ve etkinliklere katılım desteği, işletme altyapısı ve teknolojik donanım desteği gibi birçok farklı imkan yer almaktadır.

Kalkınma Ajansı Destekleri Danışmanlığı

Kalkınma Ajansı Destekleri Danışmanlığı

Kalkınma ajansı destekleri aynı zamanda koordinatör, destekleyici, katalizör ve kar amacı gütmeyen birimlerdir. Sundukları hibelerden şirketiniz adına faydalanmanız mümkündür. Ancak hizmet veren ve hibe destek projesi sunan her kalkınma ajansının talep ettiği şartlar ve başvuru adımları farklılık gösteriyor. Mert Teşvik Danışmanlığı kalkanma ajansı desteği danışmanlık hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kalkınma Ajansları Hibe Destek Unsurları

Kalkınma ajansı destekleri danışmanlığı hizmeti sonucunda alacağınız hibe desteklerinin bütçe kalemleri değişiyor. Bir başka deyimle kalkınma ajanslarının şirketlerin kalkınması için sunduğu hibe destekleri sadece bazı bütçe kalemlerine hitap ediyor. Hibe kapsamında desteklenen unsurları sıralamak gerekirse de;

  • İşletme ya da Şirketiniz İçin Makine ve Cihaz Alımları
  • Küçük Ölçekli Yapım İşlerinde Gerekli Olan Bütçeler
  • Proje Kapsamındaki Personel Giderleri
  • Hizmet ve Danışmanlık Giderleri
  • Görünürlük Faaliyeti İçin Yapılan Giderler
  • İdari ve Genel Gider Kalemleri
  • Şirketin Seyahat Giderleri

 Tüm bu gider kalemleri için Kalkınma Ajanslarının desteklerinden yararlanmak üzere projelerin geliştirilmesi ve aynı zamanda ilgili başvuru formlarının hazırlanması için profesyonel danışmanlık hizmetimizden istifade edebilirsiniz.

Kalkınma Ajansı Destekleri Danışmanlığı Nasıl Verilir?

Kalkınma ajansı destekleri danışmanlığı için uzun süredir Mert Teşvik olarak aktif hizmet sağlıyoruz. Bulunduğunuz bölgedeki kalkınma ajanslarının sunduğu teşvik ve hibelerden şirketinizin yararlanması adına detaylı danışmanlık verip, süreci birlikte yönetiyoruz.  Tüm kalkınma ajanslarının destek programları ile ilgili proje tekliflerine dair çağrıların duyurusunu da yapıyoruz. Bu detaylara web sitemizden ya da direk bizi arayarak ulaşmanız mümkündür.

Proje destekleri kapsamında işlemlerinizin yapılması, sürecin detaylı olarak tarafınıza aktarılması ve daha fazlası danışmanlık hizmeti kapsamındadır. Fiyat ve hizmetimize dair merak edebileceğiniz farklı soruların yanıtlarını almak üzere bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kalkınma ajanslarından destek almak isteyen işletmelerin, öncelikle kalkınma ajanslarının internet siteleri ve duyurularını takip etmeleri gerekmektedir. İlgili destek programlarının duyuruları yayınlandığında, başvuru koşulları, süreçleri ve belgeleri konusunda detaylı bilgi edinmek için kalkınma ajanslarından destek alabilecekleri gibi, uzman danışmanlık firmalarından da destek alabilirler. Uzman danışmanlık firmaları, işletmelerin ihtiyaçlarına uygun olarak destek programlarını takip etmek, proje hazırlama, başvuru yapma ve proje yönetimi gibi konularda da destek sağlamaktadır.