KOSGEB Danışmanlığı

Kosgeb danışmanlığı hizmeti; KOSGEB kurumu tarafından işletmenize sunulan hibe ve desteklerin tamamından faydalanabilmeniz için çözüm ortaklığı ve süreç yönetimini kapsar. KOSGEB kurumu bildiğiniz üzere KOBİ’lere, yeni girişimcilere çeşitli hibe ve kredi destekleri sunuyor. Geri ödemeli ya da geri ödemesiz olan bu ödemelerin şartları ve başvuru süreçleri kendi özelinde farklılık gösteriyor. İşletme sahipleri ya da yeni girişimciler bu süreçler hakim olmayabilir. Süreçlerin doğru takip edilmemesi alacağınız KOSGEB desteğini iptal edebilir ya da geciktirebilir. KOSGEB Kobi danışmanlığı için bizi arayarak hizmet alabilirsiniz. KOSGEB danışmanlığı, işletmelerin ihtiyaç duydukları konularda destek ve danışmanlık hizmeti alabilecekleri bir uygulamadır. KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı), küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişimini destekleyen, finansal ve teknik danışmanlık hizmetleri sunan bir kamu kurumudur. KOSGEB danışmanlık hizmetleri, işletmelerin üretim, satış, pazarlama, finansman, yönetim, teknoloji, kalite ve insan kaynakları gibi alanlarda ihtiyaç duydukları konularda uzman kişiler tarafından verilmektedir. Danışmanlık hizmetleri, işletmelerin mevcut durumlarını analiz ederek, geliştirme ve iyileştirme önerileri sunarak, işletmelerin rekabet gücünü artırmalarını ve büyümelerini sağlamayı hedeflemektedir. KOSGEB danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen işletmeler, KOSGEB'in internet sitesi üzerinden başvuru yapabilmekte veya KOSGEB'in il ve ilçelerdeki hizmet merkezlerine başvurarak danışmanlık hizmetleri hakkında detaylı bilgi alabilirler. Danışmanlık hizmetlerinin ücretsiz olması, işletmeler için büyük bir avantaj sağlamaktadır. KOSGEB danışmanlık firmaları arasında hizmet veren firmamızı arayarak hizmet alabilirsiniz.

KOSGEB Danışmanlığı

KOSGEB Danışmanlığı

Kosgeb danışmanlığı konusunda Mert Teşvik Danışmanlık olarak çözüm ortaklığı, danışmanlık kapsamında işletmeniz ve girişim projeniz varsa tüm süreci takip ediyoruz. Yeni bir iş fikriniz var ancak nakit desteğine mi ihtiyacınız var? O halde hemen bizimle iletişime geçerek size ve iş modelinize en uygun Kosgeb desteklerinden faydalanma fırsatı bulabilirsiniz.

Kosgeb Danışmanlığı Nedir?

Kosgeb danışmanlığı hizmeti, Kosgeb kurumu tarafından sunulan destek ve teşviklerin tamamından yaralanabilmeniz adına sunulan profesyonel danışmanlık ve çözüm ortaklığı hizmetidir. Mevcut işini daha da büyütmek isteyenlere, yeni iş projeleri olan girişimcilere ve aynı zamanda

KOSGEB danışmanlık hizmeti, KOSGEB tarafından verilen teşvik ve desteklerden yararlanabilmeniz için sunulan profesyonel danışmanlık hizmetidir. İşini büyütmek isteyen KOBİ'ler ve girişimciler, danışmanlık desteği ile hedeflerini daha kolay gerçekleştirebilir.

Kosgeb Destekleri Nelerdir?

Kosgeb kurumu 1990 yılında 3624 sayılı Kanun kapsamında kurulmuştur. Bu tarihten itibaren 2009 yılına kadar sadece imalat sanayi alanında hizmet veren KOBİ’lere çeşitli destekler sundu. Ancak artış destek ağını sektörel anlamda büyüterek daha fazla fon ayırmaya başladı. 2022 yılı itibariyle Kosgeb kurumu tarafından sunulan güncel hibe ve kredi destek paketleri kısaca şu şekilde yansıyor;

 • Girişimci Destekleri
 • İşletme Geliştirme, Büyüme ve Uluslararasılaşma Destekleri
 • KOBİ Finansman Destekleri
 • Geleneksel Girişimci Destek Programı
 • İleri Girişimci Destek Programı
 • Sebze ve Meyve Soğuk Zincir Finansal Kiralama Destek Programı
 • Ar-Ge, Ür-Ge ve İnavasyon Destek Programı
 • Yurt Dışı Pazar Desteği
 • İşbirliği Destek Programı
 • Yeşil Dönüşüm Destek Programı
 • Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Destek Programı

Kosgeb danışmanlığı kapsamında tüm bu destek ve hibe süreçlerinin takip edilmesi, evrakların doğru şekilde tamamlanması için destek oluyoruz. Mert Teşvik olarak sayısız işletmenin Kosgeb desteklerinden en hızlı şekilde faydalanmasını sağladık. Siz de girişim projenizi alarak bizimle irtibata geçip sürece dair ayrıntılı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

KOSGEB proje danışmanlığı, KOSGEB tarafından desteklenen işletmelerin proje başvurularının hazırlanması, değerlendirilmesi ve uygulanması sürecinde işletmelere danışmanlık hizmeti sunulmasıdır.

KOSGEB'in proje destekleri, küçük ve orta ölçekli işletmelerin rekabet güçlerini artırmaları, ihracat yapmaları ve yeni pazarlara girmeleri için fırsatlar sunar. Ancak, bu desteklerden yararlanabilmek için, işletmelerin uygun bir proje hazırlamaları ve başvuru yapmaları gerekmektedir.

KOSGEB proje danışmanları, işletmelerin proje başvurularının hazırlanması, projelerin KOSGEB tarafından belirlenen kriterlere uygunluğunun değerlendirilmesi ve projelerin uygulanması sürecinde işletmelere destek sağlarlar. KOSGEB proje danışmanları, işletmelerin ihtiyaçlarına ve projelerinin özelliklerine göre özelleştirilmiş bir danışmanlık hizmeti sunarlar.

KOSGEB proje danışmanlığı hizmetinden yararlanmak isteyen işletmeler, KOSGEB'in resmi web sitesinde yer alan "Danışman Arama" sayfasından proje danışmanlarına ulaşabilirler. Ayrıca, KOSGEB'e kayıtlı bir işletmeyseniz, KOSGEB'in verdiği eğitimlerden ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.