Kosgeb Fuar Desteği Danışmanlığı

Kosgeb fuar desteği danışmanlığı hizmetimiz, Kosgeb kurumu tarafından girişimcilerin ve işletmelerin ekonomideki rollerinin artması ve iyileştirilmesi için sunulan fuar desteği programından en doğru şekilde faydalanabilmesi içi verilir. Kosgeb kurumu bildiğiniz üzere küçük ve orta ölçekli işletmelere, girişimcilere ekonomideki rollerini arttırmak ve iş hacmini büyütmek üzere çeşitli hibe, kredi ve eğitim destekleri sunuyor. Bu desteklerden biri de işletmelere özel sunulan fuar desteği programıdır. Kosgeb yurt için fuar desteğinden faydalanmak isteyen işletme sahipleri süreçler hakkında detaylı bilgi sahihi olmayabilir. Projenin detaylarına hakim olmadan yapacağınız başvurular onay almaz. Bu noktada tüm süreci profesyonel bir çözüm ortağı ile yönetmeniz destekten faydalanmanızı kesin hale getirir. Mert Teşvik olarak fuar desteği için çözüm ortağınız oluyoruz. KOSGEB, Türkiye'deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) gelişimlerini desteklemek için çeşitli teşvikler ve destekler sunan bir kurumdur. KOSGEB, KOBİ'lerin üretimlerini artırmalarını ve ihracat yapmalarını sağlamak amacıyla fuar desteği de sağlamaktadır.

Kosgeb Fuar Desteği Danışmanlığı

Kosgeb Fuar Desteği Danışmanlığı

Kosgeb fuar desteği programında izlemeniz gereken tüm resmi adımları, başvuru süreçlerini ve evrak süreçlerini titizlikle yönetiyor, destekten zamanında faydalanmanızı sağlıyoruz. İlgili danışmanlık hizmetimize ilişkin daha fazla bilgi için bizimle dilediğiniz zaman irtibata geçebilirsiniz.

Kosgeb Fuar Desteği Nedir?

Kosgeb fuar desteği işletmelere sunulan, ekonomideki rollerini arttırmak, ülkemizi firma olarak temsil etmesini hedefleyen destek programlarından biridir. Kosgeb yurt içi fuar desteği, Kosgeb kurumu tarafından yayımlanan listedeki fuarların tamamı için her yıl girişimci ve işletmelere sunulan hibe seçeneklerinden biridir de diyebiliriz.

Kosgeb fuar desteklerine dair detaylar, fuar tarihlerine yakın bir süreçte Kosgeb kurumu tarafından duyurulur. Bu duyuru başvuru tarihi, tamamlanması gereken evraklar, fuar alanı ve fuara ilişkin ayrıntıları barındırır. Fuar desteği başvuru onay alan işletme ve girişimciler, destek kapsamında şunları değerlendirme fırsatı yakalar;

 • Kosgeb fuar desteği kapsamında, başvurusu onay alan işletme ya da girişimcinin fuar alanı kirası Kosgeb kurumu tarafından karşılanır.
 • Destek kapsamında, işletmenin fuar alanındaki stant giderleri ve tüm dekorasyon masrafları Kosgeb tarafından finanse edilir.
 • Başvurusu onay alan tüm işletmeler Kosgeb tarafından verilen fuar katılım kataloğunu almaya da hak kazanır.
 • Fuar alanında işletme için ilgili alanların düzenlenmesi için Kosgeb tarafından hostes çalışanlar görevlendirilir.
 • Fuar desteği onay alan işletmeleri için, fuar alanının temizlenmesi, işletme tanıtımının yapılması ve güvenlik önlemleri gibi kısımların giderleri de Kosgeb tarafından finanse edilir.

Kosgeb fuar desteğinizin onay alması başvuru ve evrak süreçlerini doğru yönetmeniz ve işletmenizin Kosgeb destek şartlarına uygunluğu ile doğrudan ilişkilidir.

Profesyonel bir çözüm ortağından danışmanlık hizmeti alarak bu süreci en doğru şekilde yönetebilir, yukarıdaki tüm desteklerden faydalanma fırsatı bulabilirsiniz. Mert Teşvik her yıl çok sayıda işletmeye Kosgeb fuar desteği danışmanlığı hizmeti sunarak, işletmelerin destek için onay almasını sağlıyor.

Kosgeb Fuar Desteği Nasıl Alınır?

Kosgeb fuar desteğinden faydalanabilmeniz için öncelikle, destek için sunulan şartları taşıyan bir işletme olmanız gerekiyor. Bunun akabinde başvuru süreçlerinde talep edilen evrakların beyanını doğru kurumlara, yasal süre zarfında teslim edebilmeniz de önemli bir etkendir. Kısaca kabul şartlarını sıralamak gerekirse de;

 • Kosgeb fuar desteğinden işletmenizin faydalanabilmesi için mutlaka Kosgeb kurumuna kayıt olması gerekiyor.
 • İşletmenin talep edilen evrakları doğru şekilde düzenlemeli ve vaktinde teslim etmesi gerekir.
 • İşletme olarak fuar desteğinden faydalanabilme şartlarının tamamını taşıması gerekir.

Kosgeb fuar desteği alabilmeniz için talep edilen en temel şartlar bunlar olsa da, şartların bunlarla sınırlı olmadığını belirtmek gerekiyor. Mert Teşvik Kosgeb fuar desteği danışmanlığı hizmeti alarak destek hakkında daha fazla bilgi alabilir ve destekten kesin suretle faydalanabilme fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

KOSGEB fuar desteği başvurusu şu adımları içermektedir:

 1. KOSGEB Destekli Fuarlar Listesi: KOSGEB, desteklediği fuarlar listesini her yıl internet sitesinde yayımlamaktadır. Fuarlar listesinden ilgili fuarın tarihlerini ve koşullarını öğrenebilirsiniz.

 2. Başvuru Süreci: KOSGEB fuar desteği başvuruları, desteklenecek fuarın başlangıç tarihinden en geç 5 iş günü öncesine kadar yapılmalıdır. Başvurular, KOSGEB'in internet sitesinde yer alan e-destek sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilir.

 3. Başvuru Koşulları: KOSGEB fuar desteği için başvuracak işletmelerin KOBİ tanımına uygun olmaları ve belirlenen kriterleri sağlamaları gerekmektedir. Başvuru koşulları, KOSGEB'in internet sitesinde yer alan ilgili sayfada ayrıntılı olarak belirtilmektedir.

 4. Başvuru Belgeleri: Başvuru sırasında KOSGEB tarafından istenen belgeler arasında başvuru formu, fuar davetiyesi, satın alınmış fuar alanı faturası, firmanın son 3 yıllık finansal tabloları, vergi levhası, Ticaret Sicil Gazetesi, faaliyet belgesi ve SGK dökümleri gibi belgeler yer alır.

 5. Başvuru Sonrası: KOSGEB, başvuruları inceleyerek uygun bulunan işletmelerin başvurularını onaylar ve KOBİ'ye uygun miktarda fuar desteği verir. Desteğin miktarı, desteklenecek fuarın büyüklüğüne, işletmenin büyüklüğüne ve diğer koşullara bağlı olarak değişebilir.

KOSGEB fuar desteği başvurusu hakkında daha fazla bilgi almak kosgeb danışmanlık firmamızı arayarak bilgi alabilirsiniz.