Kosgeb Teşvik Danışmanlığı

Kosgeb teşvik danışmanlığı hizmeti, iş kurmayı düşünenlerin ya da var olan işini daha da büyütmek isteyenlerin KOSGEB kredi ve teşviklerinden daha kolay faydalanabilmesi için verilir. Girişimciler sermaye sorunu yaşadıkları için çeşitli hibe ve teşvikleri araştırır. Bun noktada KOSGEB kurumu yeni girişimcilere çeşitli teşvikler sunarak hayal ettikleri işi kurmalarına ya da büyütmelerine yardımcı oluyor. Kurumun özellikle de kadın girişimciler için sunduğu benzersiz teşvikler mevcuttur.

Kosgeb Teşvik Danışmanlığı

Kosgeb Teşvik Danışmanlığı

KOSGEB kurumunca sunulan teşvik ve kredilerin şartları değişkenlik gösteriyor. Ayrıca teşviklerden en iyi ve doğru şekilde faydalanmak istiyorsanız tüm bu şartları yerine getirmeniz ve evrak süreçlerini doru takip etmeniz gerekiyor. Bu noktada profesyonel Kosgeb teşvik danışmanlığı hizmeti alarak süreci daha hızlı hale getirebilirsiniz.

Kosgeb Nedir?

KOSGEB Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olup 1990 yılında kurulan bir kuruluştur. Bu kuruluşun temek hedefi KOBİ ve yeni girişimcilere çeşitli hibe ya da teşvikler sunarak işlerini büyütmelerini sağlamaktır. Bununla eş zamanlı olarak istihdamın arttırılması amacı da güder. KOSGEB girişimci ve KOBİ’lere maddi açıdan çeşitli destekler sunarken bazı şartların yerine getirilmesini talep eder.

Kosgeb teşvik danışmanlığı hizmeti kapsamında iş fikriniz incelenir. İş fikriniz ve yer alacağınız sektöre göre profesyonel tavsiyelerde bulunulur. Buna ek olarak işinizi kurmanızda ve büyütmenizde yardımcı olacak KOSGEB teşvik ve kredilerinden en doğru şekilde faydalanabilmeniz için gerekli tüm resmi süreçler takip edilir.

Kosgeb Teşvik ve Destekleri Nelerdir?

Kosgeb teşvik ve destekleri oldukça fazladır. Her teşvik ve desteğin miktarı ve şartları sektörünüze bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. 2022 yılında Kosgeb tarafından açıklanan ve sunulan teşvik ve destekler şu şekildedir;

 • Girişimci Destekleri
 • İşletme Geliştirme, Büyüme ve Uluslararasılaşma Destekleri
 • KOBİ Finansman Destekleri
 • Geleneksel Girişimci Destek Programı
 • İleri Girişimci Destek Programı
 • Sebze ve Meyve Soğuk Zincir Finansal Kiralama Destek Programı
 • Ar-Ge, Ür-Ge ve İnavasyon Destek Programı
 • Yurt Dışı Pazar Desteği
 • İşbirliği Destek Programı
 • Yeşil Dönüşüm Destek Programı
 • Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Destek Programı

Tüm bu teşvik ve hibelerin kendi içerisinde dinamikleri değişiyor. Miktarları, kabul şartları, talep edilen evraklar ve benzeri tüm detaylar farklılık gösteriyor. İşletmenize, iş modeliniz ve sektörünüze en uygun KOSGEB teşviklerinden faydalanmayı istiyorsanız mutlaka Kosgeb teşvik danışmanlığı hizmeti almanız faydalı olacaktır.

Kosgeb Danışmanlık Hizmeti Faydaları

Kosgeb danışmanlık hizmeti almanız oldukça fazla fayda sağlar. Kosgeb kurumundan alacağınız teşvik ve hibe çeşitlerinin sektörünüze uygunluğu oldukça önemlidir. Bu noktada danışmanlık hizmetimiz kapsamında öncelikle sizin için en uygun olan ve kolay kabul edilecek teşvik modellerini belirliyoruz.

Bunun hemen akabinde tüm resmi evrak, başvuru süreçlerini üstleniyoruz. Tekstilden yazılım sektörüne, gıdadan internet sektörlerine kadar tüm iş fikirleriniz için Kosgeb desteklerinden tam anlamıyla faydalanabilmenizi sağlıyoruz. Bu hizmetimizin faydalarını kısaca sıralamak gerekirse de;

 • Kosgeb hibelerinden faydalanırken tüm süreç boyunca zorluk çekmemenizi sağlar.
 • Tüm Kosgeb başvuru süreçleri tarafımızca takip edilir.
 • Hibe ve destekleri nakit olarak en hızlı şekilde alabilmenizi sağlar.
 • İşinizi büyütmek üzere ihtiyacınız olan nakit desteğinin profesyonel süreçlerin akabinde daha hızlı şekilde elinizde olmasını sağlar.

Mert Teşvik firması olarak tüm bu süreçlerde sizlerleyiz. Kosgeb teşvik danışmanlığı hizmetinize ilişkin daha fazla bilgi ve sorularınıza yanıt almak üzere hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.