Kosgeb Faizsiz Kredi Desteği Danışmanlığı

Kosgeb faizsiz kredi desteği danışmanlığı, KOSGEB kurumu tarafından girişimcilere ya da işini büyütmek isteyen KOBİ’lere özel verilen faizsiz kredinin hızlı ve kolay çıkması için verilen bir hizmettir. KOSGEB kurumu bildiğiniz üzere yeni girişimcilere (kadın erkek fark etmeksizin) çeşitli faizsiz kredi seçenekleri sunuyor. Bu kredilerin temel amacı işin büyümesini ve daha fazla istihdamın sağlanmasını desteklemektir.

Kosgeb Faizsiz Kredi Desteği Danışmanlığı

Kosgeb Faizsiz Kredi Desteği Danışmanlığı

Kaliteli bir iş projesi olup yeterli sermayesi olmayan girişimciler de bu faizsiz kredilerden faydalanmayı hedefliyor.  Bu faizsiz kredi seçenekleri mikro ve küçük işletmelere özel destek programı kapsamında sunulur. Bu noktada krediyi kolay ve doğru adımlarla almak üzere danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Mert Teşvik firması olarak Kosgeb faizsiz kredi desteğinden faydalanmanız için gereken tüm bilgi ve işlemleri danışmanlık hizmetimiz kapsamında sunuyoruz.

Kosgeb Faizsiz Kredi Desteği Nedir?

Kosgeb faizsiz kredi desteği imalat yapan küçük KOBİ’lere ve yeni girişimcilere verilen nakit desteğidir. Bu nakit desteğinin bazı şartları mevcuttur. İşletmeniz Kosgeb tarafından belirtilen bu şartları taşıyorsanız siz de 3 2 yıl geri ödemesiz sıfır faizli krediden kolayca faydalanabilirsiniz.

Ancak pek çok girişimci ve KOBİ Kosgeb faizsiz kredi prosedürlerine hakim değildir. Bu da yanlış işlem yaparak kredi alma süresinin gecikmesine neden oluyor. Kosgeb tarafından sunulan bu faizsiz kredi desteği iki temel bileşenden oluşuyor. Bu bileşenlerin detayları şu şekildedir;

  • Kosgeb Birinci Bileşen: İmalat alanında faaliyetlerine devam eden MKİ’lere ( Mikro ve Küçük İşletmeler) verilen işletme sermaye desteğidir.
  • Kosgeb İkinci Bileşen: İmalat alanında ya da direk bilgisayar programlama, danışmanlık ve bilimsel araştırma ve geliştirme faaliyetleri yapan sektörlerdeki yenilikçi MKİ’lere verilen işletme sermaye desteğidir.

Her iki bileşenden aynı anda faydalanmanız mümkün değildir. Bu nedenle de direkt olarak birine başvuru yaparak faydalanabiliyorsunuz. Faizsiz kredi desteği alma sürecinde ihtiyacınız olan danışmanlık hizmetini Mert Teşvik olarak sunuyoruz. 

Firmanızın Kosgeb tarafından talep edilen şartları taşıyıp taşımadığını analiz ediyoruz. Ardından resmi evrak süreçlerini profesyonel ve ayrıntılı bir şekilde size aktararak takibini sağlıyoruz.

Kosgeb Faizsiz Kredi desteği Hangi Giderler İçin Verilir?

Kosgeb faizsiz kredi destek unsurları değişkenlik gösteriyor. Genel olarak işletme sermayesi adı altında sunulan bu geri ödemesiz faizsiz kredi desteğinin en temel unsurları şu şekilde aktarılıyor;

  • İşletmenin personel giderleri.
  • İşletmenin kira gideri.
  • İşletmenin elektrik, su, doğalgaz vb. düzenli giderleri.
  • İşletmede gereksinim duyulan tüm malzeme giderleri.

Tüm bu destek unsurları için Kosgeb faizsiz kredi desteğinden faydalanmak mümkündür

Kosgeb Faizsiz Kredi Desteği Ne Zaman Verilir?

Kosgeb faizsiz kredi desteği danışmanlığı hizmeti alarak başvurularınızı yapmanız halinde ödemeyi alma süreniz kısalacaktır. Öncelikle danışmanlık kapsamındaki adımları takip ederek ilgili kredi için başvuru adımları tamamlanır.

Kosgeb faizsiz kredi desteği danışmanlığı hizmetimizden faydalanarak kredi alım sürecini daha da hızlandırabilirsiniz. Danışmanlık hizmetimizi dair aklınıza takılan soruların yanıtlarını ve fiyat tekliflerimizi almak üzere bizim iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Kosgeb destekleri sadece yer verdiğimiz seçeneklerle sınırlı değildir. İşletmenize en uygun Kosgeb desteklerini analiz edebilmemiz için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın!