SGK Teşvik Danışmanlığı

SSK teşvik danışmanlığı hizmeti, teşvik hesaplamalarının doğru şekilde yapılması ve şirketinizin teşviklerden en doğru şekilde yararlanabilmesi için verilir. SGK teşvikleri konusunda şirketler yeteri kadar bilgi sahibi değildir. Karmaşık hesaplamalardan oluşan teşviklerden, en doğru şekilde faydalanmak üzere danışmanlık hizmeti almaya gereksinim duyabilirsiniz. SGK sunduğu teşviklerin şartları, kriterleri için genelgeler yayınlıyor. Yayınlanan bu genelgelerdeki parametreler oldukça ince hesaplamalardan oluşur.

SGK Teşvik Danışmanlığı

SGK Teşvik Danışmanlığı

SGK teşvik danışmanlığı hizmeti alarak geçmiş dönem SGK teşvik programından faydalanabilir ve devlet teşviklerinden faydanabilirsiniz. Bu nedenle de teşvik süreçleri her ay ayrı hesaplamalar gerektiriyor. Hesaplamaların yanlış yapılması şirketinizin ceza alması ve teşviklerden gerektiği gibi faydalanamamanıza neden olur. Mert Finansal olarak şirketinizin teşviklerden en doğru şekilde faydalanması için danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

SGK Teşvikleri Nedir?

SGK teşvikleri, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun tüm iş verenleri mali açıdan desteklemek ve kayıtsız işçi çalıştırılmasını önlemek üzere hayata geçirilmiş bir sistemdir. Bunun yanı sıra yine iş verenlerin SGK prim ödemelerini zamanında yapmasını sağlamak için kurulan bir sistem olduğunu da söyleyebiliriz.

İşverenlerin SGK teşviklerinden faydalanabilmesi için SGK kurumu tarafından belirtilen şart ve koşulları yerine getirmesi gerekir. Bu koşulları yerine getirip, zamanında prim ödemesi yapan iş verenler teşvik kapsamında personel prim giderleri açısından tasarruf da eder. SGK teşviklerinden faydalanma şartları ise şu şekilde belirlenmiştir;

  • Aylık SGK prim hizmet belgesinin yasal süre kapsamında kuruma beyan edilmiş olması,
  • SGK primlerinin kurum tarafından belirlenen yasal süreler içerisinde ödenmiş olması,
  • SSGK primleri açısından iş verenin herhangi bir gecikme kaynaklı borcunun olmaması ya da varsa da bu borcun yapılandırılmış, taksitlendirilmiş olup düzenli ödeniyor olması,
  • Sigortasız personel çalıştırmaması,
  • Sahte sigortalı bildirimi yapmamış olması,
  • SGK teşviklerinden faydalanmak isteyen iş verenin 5335 sayılı Kanunun 30'uncu maddesinin ikinci fıkrasında yer alan kurumlardan biri olması,

SGK kurumu tarafından belirlenip yayınlanan bu şartları yerine getiren her iş veren SGK teşviklerinden faydalanabilir. Teşviklerin çalışan açısından da yerine getirilmesi gereken şartları mevcuttur. SGK teşviklerinden faydalanırken hesapların doğru yapılması ve teşviklerin düzenli takip edilebilmesi için danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

SSK Teşviklerinin Avantajları Nelerdir?

SGK teşviklerinin avantajları oldukça fazladır. İş verenlerin SGK kurum ödemelerini belirtilen yasal süreçlerde ödemesi halinde faydalanabilecekleri sayısız teşvik modeli mevcuttur. Bu teşvik modellerinden faydalanmak firmanızı her ay düzenli olarak ödemesi gereken SGK prim ödemelerinde maliyeti düşürmesi anlamına gelir.

Buna ek olarak firmanızda sigortasız işçi çalıştırmayarak da personel takibi yapabilmenizi ve teşviklerden sürekli olarak faydalanabilmenizi sağlar. Belirtilen teşviklerden faydalanmanız uzun vadede firmanızın mali açıdan giderlerinin azalması ve refaha kavuşması anlamına da gelir.

SSK Teşvik Danışmanlığı Fiyatları

SGK teşvik türlerinin birden fazla olduğunu yukarıda belirtmiştik. Bu teşvik modellerinin her biri için SGK tarafından belirlenen şartlar ve hususlarda değişkenlik gösteriyor. Şirketinizin, firmanızın SGK teşvikleri seçeneklerinden faydalanması ve doğru teşvik sistemine dahil olması için uzman danışmanlık hizmeti almanız büyük fayda sağlayacaktır. Örneğin SGK danışmanlık hizmeti teşviklerden eksik yararlanmamanızı ve aynı zamanda cezaya tabi yanlış bildirimler yapılmaması sağlar.

İşverene maksimum düzeyde fayda sağlayan bu teşviklerden siz de firmanız için faydalanabilirsiniz. Firmanızın teşviklerden faydalanması için uygun koşulları sağlayıp sağlamadığını danışmanlık hizmeti alarak görebilir ve teşvik alma şartlarına uygun bir firma olmayı sağlayabilirsiniz.

Bazı özel şartlar kapsamında, bir çalışan için birden fazla teşvik uygulaması yapılabiliyor. Bunların takibinin sağlanması ve uygulanması da SGK danışmanlık hizmeti kapsamındadır. Mert Teşvik olarak firmanızın her bir personeli için en uygun teşvikleri analiz ediyor ve firmanızın mali açıdan personel prim giderlerinin en azami seviyeye inmesine destek oluyoruz. Hizmetimize ilişkin daha fazla bilgi almak üzere bizimle istediğiniz zaman irtibata geçerek sorularınıza cevap alabilirsiniz.