Kosgeb Girişimcilik Danışmanlığı

Kosgeb girişimcilik danışmanlığı hizmeti; KOSGEB kurumu tarafından girişimcilere özel sunulan hibe ve kredi fırsatlarından en doğru ve hızlı şekilde yararlanılması için verilen hizmettir. KOSGEB kurumu bildiğiniz üzere genç kadın ya da erkek girişimcilere benzersiz hibe ve kredi fırsatları sunuyor. Bu hibe ve kredi projelerinin türü, süresi, içeriği ve başvuru şartları projeye göre değişiyor. Her projenin kapsamlı ve en doğru şekilde takip edilmesi, girişimci adayı için uygunluğunun teyit edilmesi süreçleri danışmanlık hizmeti kapsamındadır.

Kosgeb Girişimcilik Danışmanlığı

Kosgeb Girişimcilik Danışmanlığı

Mert Teşvik firması olarak birden fazla girişimci adayının Kosgeb kredi ve hibelerden faydalanmasını verdiğimiz profesyonel danışmanlık hizmetiyle sağladık. Siz de girişimcilik desteklerinden faydalanmak ve süreci profesyonel olarak yönetmek istiyorsanız sunduğumuz Kosgeb girişimcilik danışmanlığı hizmetinden faydalanmak üzere bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kosgeb Girişimcilik Destek Projeleri Nelerdir?

Kosgeb kurumu tarafından sunulan girişimcilik destek paketleri oldukça geniştir. Her destek projesinin içeriği kendi özelinde değişkenlik gösteriyor. 2022 yılında Kosgeb tarafından girişimcilik destek paketleri şu şekildedir;

  • Geleneksel girişimci destek programı
  • İleri girişimci destek programı

Tüm bu desteklerden faydalanabilmeni için ilgili destek programı kapsamındaki tüm şartları taşıyor olmanız gerekir. Öte yandan başvuru süreçlerini takip ederek doğru evraklarla başvurunuzu tamamlamanız gerekiyor.

Mert Teşvik firması olarak verdiğimiz danışmanlık hizmeti kapsamında faydalanabileceğiniz en doğru Kosgeb girişimcilik programını belirliyor ve program hakkında size tüm ayrıntıları aktarıyor. Ardından başvuru süreçlerinde beyan etmeniz gereken evrakları ve başvuru süreçlerini birlikte yönetiyoruz.

Kosgeb Girişimcilik Destek Miktarları Nedir?

Kosgeb girişimcilik destekleri için sunulan her projenin alt ve üst limit ödeme tutarları değişiyor. 2022 yılında Kosgeb tarafından sunulan bu destek programları için belirlenen ödeme alt ve üst limitleri şu şekilde açıklanmıştır;

  • Geleneksel girişimci destek paketi: geleneksel girişimcilere 60.000 TL’ye kadar hibe sunuluyor.
  • İleri girişimci destek programı: İleri girişimci adaylarına Kosgeb tarafından 360.000 TL’ye kadar destek ödemesi sağlanıyor.
  • Girişimcilik destek programı: Yeni girişimcilere 50.000 TL’ den, 70.000 TL’ye kadar ise faizsiz kredi desteği sağlanıyor.

Sunulan tüm bu destek paketleri girişimcileri ekonomik anlamda ferahlayarak projelerini geliştirmelerini hedefler. Yine destek kapsamında girişimcilere sunulan eğitimlerin temel amacı da girişimci projelerinin doğru yönetilmesi ve geliştirilmesine yöneliktir.

Kosgeb Girişimcilik Destekleri Başvuru Şartları

Girişimcilik destek paketlerinden faydalanabilmeniz için Kosgeb tarafından sunulan girişimcilik eğitimlerini tamamlamanız gerekiyor. Ardından girişimcilik projenize göre olan destek programının şartlarını taşımalı ve başvuru süreçlerini doğru adımlarla takip etmeniz gerekir.

Kosgeb girişimcilik danışmanlığı hizmeti alarak tüm bu süreçleri profesyonel bir şekilde yönetebilir ve ödemeleri daha hızlı şekilde alma fırsatı bulabilirsiniz. Kosgeb danışmanlık hizmetimize dair aklınıza takılan soruların yanıtları ve fiyat tekliflerimiz için bizimle hemen irtibata geçebilirsiniz.