Kosgeb Nitelikli Personel Danışmanlığı

Kosgeb nitelikli personel danışmanlığı hizmeti, Kosgeb kurumunda sunulan nitelikli personel istihdamı desteğinden şirketinizin faydalanabilmesi için sunulan danışmanlık hizmetidir. KOSGEB kurumu 29.09.2018 tarihi itibariyle nitelikli personel istihdamı destek programını açmıştır. Hala devam eden bu programın en temel amacı işletmelerin nitelikli iş gücü istihdamına destekte bulunmaktır. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin nitelikli personel programına hak kazanması halinde Kosgeb kurumu tarafından işletmeye 50.000 TL’ye kadar destek ödemesi sağlanır. Buy ödemeyi alabilmenin şartları mevcuttur. İşletmeniz bu şartları taşıyor ve başvuru süreçlerini doğru şekilde takip edebiliyorsanız siz de işletmeniz için belirtilen tutardaki destekten hemen faydalanabilirsiniz. KOSGEB, KOBİ'lere yönelik birçok destek programı sunmaktadır ve bu destekler arasında personel desteği de yer almaktadır. KOSGEB nitelikli eleman desteği 2023 için firmamızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kosgeb Nitelikli Personel Danışmanlığı

Kosgeb Nitelikli Personel Danışmanlığı

Mert Teşvik Danışmanlık olarak Kosgeb nitelikli personel danışmalığı hizmetimi dahilinde, işletme sahiplerinin herhangi bir evrak ve başvuru süreciyle uğraşmadan destekten yararlanmasını sağlıyoruz. İşletmenizin ilgili nitelikli personel desteği için uygunluğu, sunması gereken evraklar, başvuru yapacağı kurumlar ve daha fazlası tamamen danışmanlık hizmetimiz kapsamındadır.

Süreci titizlikle yöneterek destekten faydalanabilmeniz için çözüm ortağınız olmaya hazır buluyoruz. Daha fazla bilgi almak üzere bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Kosgeb Nitelikli Personel Desteği Şartları Nelerdir?

Kosgeb nitelikli personel desteği programı için işletmelerin yerine getirmesi gereken temel şartlar mevcuttur. Bu şartlar ilgili programın detayları kısmında Kosgeb kurumu tarafından sunulmuştur. Genel olarak nitelikli personel desteğinden faydalanmak isteyen işletmelerin taşıması gereken şartları kısaca aktarmak gerekirse de;

  • Kosgeb nitelikli personel istihdamın desteğinden faydalanacak işletmenin başvuru tarihi itibariyle en az 5 SGK’lı çalışanının bulunması gerekiyor.
  • Kosgeb nitelikli personel istihdamı desteğine yapılan başvurunun uygun olması halinde, başvuru onay tarihi itibariyle işletmenin en fazla 45 iş günü içerisinde personellerini istihdam etmesi gerekiyor. Bu yasal süre zarfında personel istihdamının yapılmaması başvurunuzun iptal edilmesine neden olur.
  • İşletmenin destek kapsamında istihdam edeceği personelin yüksek öğretim kurumlarından mezun olması gerekiyor.
  • İşletmenin destek programı kapsamında istihdam edeceği nitelikli personelin son 12 ay içerisinde farklı bir kurum veya işletme tarafından istihdam edilmemiş olması da aranan şartlar arasında yer alıyor.

Yer verdiğimiz tüm bu destek unsur ve şartlarını taşıyan bir işletmeyseniz siz de kolayca ihtiyaç duyduğunuz nitelikli personelleri istihdam ederken 50.000 TL’ye kadar Kosgeb desteğinden faydalanabilirsiniz. Mert teşvik olarak Kosgeb nitelikli personel desteği kapsamında çözüm ortağınız olup, süreci yönetiyor ve destekten faydalanmanızı sağlıyoruz.

Kosgeb Nitelikli Personel Desteği Miktarı Nedir?

Kosgeb nitelikli personel istihdamı desteği için belirlenen üst limit 50.000 TL olarak yansıyor. Bu tutarın ödemesi başvurunuzun onaylanması halinde 3’er aylık periyotlarda yapılır. Desteğin üst limiti 50.000 TL olsa da program kapsamında işletmenize verilecek tutarın miktarı İstihdam edeceğiniz personelin eğitim düzeyine göre de değişkenlik gösterebilir.

Kosgeb nitelikli personel istihdamı desteği kapsamında işletmenize istihdam edeceğiniz personelleriniz kadın, yeni üniversite mezunu, engelli birey ya da şehit yakını ya da gazi olması gibi özel durumlarda belirlenen destek oranına %20 ilave edilir.

Kosgeb nitelikli personel danışmanlığı hizmetimize ilişkin aklınıza takılan soruların yanıtlarını almak ve fiyat tekliflerimize ilişkin detayları öğrenmek üzere bizimle irtibata geçebilirsiniz.

KOSGEB'in sunmuş olduğu personel desteği programları şunlardır:

  1. İşe Alım Desteği: KOBİ'lerin ihtiyaçlarına yönelik olarak, yeni personel alımı yapmaları durumunda işe alım desteği verilmektedir. Bu destek kapsamında, yeni personelin maaşının bir kısmı KOSGEB tarafından karşılanmaktadır.

  2. Eğitim Desteği: KOBİ'lerin personellerinin mesleki eğitimlerine yönelik olarak KOSGEB tarafından eğitim desteği verilmektedir. Eğitim desteği kapsamında, personellerin mesleki eğitimlerinin bir kısmı KOSGEB tarafından karşılanmaktadır.

  3. Danışmanlık Desteği: KOBİ'lerin danışmanlık hizmeti alabilmeleri için KOSGEB tarafından danışmanlık desteği verilmektedir. Danışmanlık desteği kapsamında, KOBİ'lere işletme yönetimi, pazarlama, finansal yönetim ve diğer konularda danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.